Odzieżowe SPA, czyli co robić, aby ubrania służyły nam dłużej?

« wróć

Każdy z nas ma ubrania, które lubi bardziej od innych. W związku z tym, chcemy zrobić wszystko, aby zapewnić im „długowieczność”. Jak jednak wiadomo „dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane”… Często dokładamy wszelkich starań, aby zadbać o odzież i to właśnie tymi zabiegami ją najbardziej niszczymy. Jesteśmy producentem zamków błyskawicznych obecnym w branży od wielu lat, dlatego chętnie doradzimy Wam, co zrobić, aby przedłużyć życie Waszym odzieżowym „perełkom”. 

Zapięcie zamków błyskawicznych, rzepów i haftek – to podstawa!

kryte zamki błyskawiczne - producent zipper

Bez względu na to, czy zamierzamy prać ubrania ręcznie czy w pralce, należy pamiętać o zapięciu wszystkich rozpinanych elementów. Jeżeli np. rękawy kurtki mają mocowania na rzepy, należy je spiąć ze sobą. W innym przypadku mogą przyczepić się do pozostałych ubrań i je zmechacić.


Podobnie jest z zamkami błyskawicznymi
, które niezapięte zahaczają o tkaniny, niszcząc ich strukturę.

Tak samo należy postępować z innymi dodatkami krawieckimi takimi jak haftki. Jeżeli je zapniemy, nie będą przyczepiać się do innych elementów odzieżowych takich jak dziurki na guziki czy dekoracyjne dżety.

Złote zasady prania wg producenta zamków błyskawicznych

Jak wiadomo wysoka temperatura niszczy tkaniny, im więc mniej stopni będzie miała woda, w której pierzemy ubrania, tym dla nich lepiej. Podobnie jest z wirowaniem i używaniem suszarek automatycznych – odzież „ich nie lubi”. Producenci zachęcają do ręcznego prania z użyciem jak najmniejszej ilości detergentów. Nie dajmy się jednak zwariować! Po prostu pierzmy ubrania dopiero wtedy, gdy tego wymagają, a nie „na zapas”, jak zabraknie ubrań, żeby włączyć pralkę. Wirujmy na delikatnym programie i nie przesadzajmy z ilością dosypywanego proszku. Pamiętajcie, że im więcej proszku, tym szybciej tkanina poszarzeje.


Odzież wyposażoną w zamki błyskawiczne czy rzepy warto, tak jak już wspominaliśmy, zapinać przed praniem oraz umieszczać pojedynczo w woreczkach. Dzięki temu jeszcze bardziej zabezpieczymy ubrania przed zniszczeniem.

Odzieżowa akcja „rekatywacja”

producent zamków błyskawicznych Zipper - blog

Bez względu na to jak bardzo będziemy dbać o odzież, prędzej czy później i tak nadejdzie chwila, w której będziemy musieli powiedzieć sobie (i jej) „dość”! Ten moment jednak można zdecydowanie opóźnić, np. przemieniając niektóre mankamenty ubrania w jego atuty.

Jeżeli jeansy się przetarły, natnij je w tym miejscu. Przecież nie ma nic modniejszego od jeansów z dziurami. Gdy natomiast bluzka uszkodzi się w jakimś miejscu, można tam naszyć łatę lub dekoracyjny zamek błyskawiczny. Dzięki takim zabiegom odzież dostanie „drugie życie” i będzie dalej Wam służyć.

 

Namawiamy jednak po cykliczne poszerzanie swojej szafy o nowe kolekcje. Jesteśmy na bieżąco z modowymi trendami i z roku na rok projektanci coraz bardziej nas zaskakują. Naprawdę warto czasem zaszaleć i sięgnąć po ubranie rodem z wybiegów.

Zapraszamy również do naszej oferty zamków błyskawicznych oraz innych dodatków krawieckich, które bez wątpienia pomogą Wam tworzyć takie właśnie kolekcje!