Rzepy i zamki - najszybszy sposób na dopięcie odzieży „na ostatni guzik”

« wróć

Czy zastanawialiście się kiedyś, ile razy w ciągu dnia korzystacie z zamków błyskawicznych lub innych rodzajów zapięć? Podpowiemy Wam: wielokrotnie! A oto krótkie podsumowanie, zapinacie przecież: zamek w spodniach, bluzie, torebce czy plecaku. Dopinacie także rzepy w rękawach kurtki lub w pokrowcu na telefon. Zapraszamy na krótkie podsumowanie, które zapięcie najlepiej zastosować w jakim rodzaju odzieży i akcesoriów. 

Zapięcie na rzep – gdzie jest stosowane?

rzepy i zamki błyskawiczne - producent Zipper

Dodatki pasmanteryjne takie jak rzepy powszechnie wykorzystywane są jako funkcjonalny element odzieży. Producenci stosują je w kurtkach sportowych i bluzach jako element zapinania rękawów czy mocowania kaptura. Kominy na szyję równie często można spotkać w wariancie zapinanym na rzepy. Takie rozwiązanie szczególnie cenią sobie osoby prowadzące sportowy tryb życia. Rzep łatwo chwycić nawet wtedy, gdy dłonie chronią grube rękawiczki.

Innym wykorzystaniem tych dodatków pasmanteryjnych jest zastosowanie w meblach tapicerowanych. Na przykład w poduszkach dekoracyjnych, które dzięki rzepom zawsze znajdują się w odpowiednim dla nich miejscu. Dodatki krawieckie z tej grupy stosowane są również w pokrowcach, teczkach, kosmetyczkach, saszetkach oraz przy asortymencie przeznaczonym do przechowywania rzeczy – na przykład przy pojemnikach, torbach, czy nawet przy kieszonkach na rzep w samochodzie.

Coraz więcej toreb i butów jest zapinanych na rzepy… i nie mamy na myśli produktów dedykowanych wyłącznie najmłodszym odbiorcom. Dziś trudno wyobrazić sobie najmodniejsze obuwie sportowe bez użycia rzepów. Snakersy, buty rowerowe, adidasy przeznaczone do codziennego użytku… lista jest naprawdę długa.

Należy również pamiętać, że rzepy są najwygodniejszym zapięciem dla osób po operacjach lub mających trwały niedowład dłoni.

W ofercie dodatków krawieckich Zipper znajdziecie rzepy typu haczyk (hook) i pętelka (loop) w rolkach po 25mb. Proponowane przez nas kolory to biel, czerń, beż i granat.

Zamki błyskawiczne – produkt dedykowany niemal wszystkim kategoriom odzieżowo-tekstylnym

blog producenta zamków błyskawicznych i dodatków krawieckich

Rzepy stosowane są bardzo powszechnie, rzadko jednak – jeżeli zestawimy je z częstotliwością, z jaką używane są zamki błyskawiczne. Od najmłodszych lat towarzyszy nam ten rodzaj akcesoriów pasmanteryjnych. Dzieciom o wiele łatwiej zapiąć bluzę za pomocą „suwaka” niż np. guzików.


Ponadto z roku na rok zamki błyskawiczne stają się coraz popularniejsze. Kiedyś dostępne wyłącznie w standardowych wariantach i kolorach, dziś do nabycia w wielu „odsłonach”.

Zipper oferuje wiele modeli metalowych zamków błyskawicznych. Począwszy od najcieńszych zamków dostępnych na rynku (VT1 #1) aż po grube modele VT 20 #8. Te rodzaje stosowane są w wielu produktach m.in. w bluzkach, kurtkach, torbach, portfelach, spodniach a także w obuwiu.

Zamki kostkowe to natomiast propozycja dla producentów odzieży sportowej, ubranek dla dzieci oraz akcesoriów turystycznych. A to wyłącznie kilka wskazań zastosowania tego rodzaju zamków. Kostkowe modele mają gładką powierzchnię ząbków, która o nic się nie zahacza i jest bezpieczna dla użytkownika. Ponadto te zamki oferujemy w szerokiej palecie barw, dzięki czemu bez wątpienia każdy hurtowy klient znajdzie w Zipper propozycję dla siebie.

Tworzywowe zamki błyskawiczne podpowiadamy jako funkcjonalne rozwiązanie producentom odzieży sportowej i wizytowej (np. kryte warianty zamków), a także producentom akcesoriów takich jak torby i portfele.

Bez względu na to, po które dodatki krawieckie sięgacie częściej – na pewno z zamków błyskawicznych i rzepów korzystacie wielokrotnie w trakcie dnia i nawet sobie tego nie uświadamiacie. Akcesoria pasmanteryjne z roku na rok są również coraz chętniej wykorzystywane przez projektantów jako elementy dekoracyjne odzieży! Zipper zaprasza do wspólnej zabawy w przemienianie świata mody w coraz piękniejszy i bardziej funkcjonalny :)