Zip men fashion – jak ubiera się prawdziwy mężczyzna?

« wróć

Zamki błyskawiczne to element odzieży męskiej, z którym mamy do czynienia już od ponad wieku. Początkowo ten rodzaj zapięcia stosowano w kombinezonach lotniczych oraz jako zapięcie do obuwia. Wkrótce jednak zrozumiano, że szybszego i wygodniejszego sposobu na łączenie ze sobą dwóch części tkaniny – tak naprawdę nie ma.


Na przestrzeni lat moda ewoluowała, przynosząc propozycje odzieży, która do dziś podbija wybiegi mody i męskie serca!

Sportowe kurtki zapinane na zamki błyskawiczne – nr 1!

Niemal każdy mężczyzna ma w swojej szafie skórzaną kurtkę zapinaną na gruby metalowy zamek błyskawiczny (np. VT20 #8). Ten rodzaj odzieży wierzchniej doskonale prezentuje się zarówno na osiemnastolatku jak i na dojrzałym mężczyźnie.


Współcześnie projektanci mody prezentują stylizacje, które często bazują na połączeniu kurtki sportowej z elegancką koszulą.


Warto wspomnieć również o propozycjach, w których zamki błyskawiczne pełnią nie tylko rolę zapięcia, ale i dekoracji. Mamy na myśli wszelkie okrycia wierzchnie wyposażone w ozdobnie przeszywane kieszonki.

Marynarka nie musi być „passé” – propozycje z zamkami w roli głównej

blog producenta Zipper - zamki błyskawiczne
Fot. Barneys New York

W najnowszych kolekcjach pojawiają się również marynarki z kapturem zapinane na metalowe bądź tworzywowe zamki błyskawiczne. Inspiracją do ich powstania były właśnie kurtki skórzane i materiałowe przeznaczone do użytku codziennego.


Jeszcze dwa lata temu takie propozycje były przeznaczone wyłącznie dla odważnych mężczyzn, którzy nie bali się wcielać w życie najnowszych trendów mody. Dziś wielu panów nie wyobraża sobie marynarki w innym stylu niż sportowy. Gwiazdy telewizyjnej estrady często łączą elegancję z „dresowym” szykiem.


Według modowych prognoz marynarki sportowe zapinane na zamki błyskawiczne staną się odzieżą wierzchnią, bez której żaden mężczyzna nie będzie mógł się obyć. Co więcej, trendy stylizacyjne zmierzające w tym kierunku – pozostaną z nami na długie lata!

Plecaki, saszetki i pokrowce – propozycje do męskiej szafy od Zipper

Bez względu na wiek czy styl życia – w szafie każdego mężczyzny musi się znaleźć kilka akcesoriów, na przykład:

- elegancka teczka,
- modny plecak,
- sportowa saszetka,
- czy torba na laptopa.

Jeżeli sięgniesz po ofertę znanych producentów, tego typu dodatki posłużą Ci przez długie lata, a ich design będzie dobrze komponował się z każdą stylizacją odzieżową.


Do akcesoriów tego typu najczęściej używane są metalowe zamki błyskawiczne. W przypadku sportowych saszetek lub plecaków powszechne są również zamki tworzywowe lub wodoszczelne.


Współczesna moda sprawia, że naprawdę na wiele możesz sobie pozwolić. Twoim jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia! Twórz, zachwycaj i sprzedawaj swoje kolekcje i pomysły dzięki modnym zamkom błyskawicznym – Zipper.