Popsuty zamek błyskawiczny? Radzimy, jak go naprawić!

« wróć

Zamek błyskawiczny, który nie do końca funkcjonuje tak jak powinien nie dotyczy produktów, w jakich zostały zastosowane dodatki krawieckie najwyższej jakości. Wszyscy jednak kojarzymy ubrania, które zostały wyrzucone, bo na przykład suwak przestał odpowiednio działać. Choć jesteśmy producentem zamków błyskawicznych i sprzedajemy je wyłącznie w ilościach hurtowych, nasi odbiorcy czasem pytają, co doradzić Klientom, którzy napotkali na usterkę zamka. My jako specjaliści w branży z wieloletnim doświadczeniem znamy kilka trików, które w razie potrzeby mogą pomóc Waszym klientom. 

Producent zamków podpowiada: co zrobić, kiedy suwak przesuwa się, ale nie zapina ubrania...

jak naprawić zamek błyskawiczny - producent Zipper radzi

Jeżeli Wasz Klient lub ktoś z rodziny wyjątkowo lubi jakąś bluzkę lub kurtkę, ale nie sięga jej z dna szafy, ponieważ ma zepsuty zamek błyskawiczny, doradźcie mu, aby zastosował poniższą metodę.

Uchwyt suwakowy należy odpowiednio ścisnąć (od dołu) poniżej miejsca, w którym się rozchodzi obcęgami o płaskich końcach. Dzięki temu bardzo prawdopodobne, że zapięcie ponownie zacznie odpowiednio działać, a ząbki się odpowiednio dostosują i przestaną się rozchodzić.

Jeżeli to nie pomoże, od wszycia nowego zamka błyskawicznego Waszego klienta może jeszcze uchronić wymiana samego uchwytu suwakowego. Można to zrobić samodzielnie lub poprosić o pomoc krawca lub szewca... Tak, tak – specjaliści do naprawy obuwia również doskonale znają się na suwakach :)

W Zipper minimalna ilość zamówionych sztuk danego produktu to 50. Jednak pasmanterie, które można dziś spotkać na terenie każdego miasta (nawet w centrach handlowych) chętnie sprzedają pojedyncze sztuki dodatków krawieckich. W razie potrzeby, więc Wasi klienci mogą tam się udać. Warto spróbować domowych metod, ponieważ często koszt wszycia nowego zamka w podszewkę kurtki przewyższa wartość nowego okrycia wierzchniego.

Pamiętajcie jednak, że zamawiając zamki błyskawiczne w Zipper zapewniacie produkty najwyższej jakości, które prawidłowo użytkowane z całą pewnością nie będą wymagały naprawy przez cały okres noszenia danego ubrania.

Zipper radzi: Jak „ruszyć” zacięty suwak?

zamki błyskawiczne - blog producenta zamków Zipper

Zacięty suwak – każdy z nas za pewne kojarzy ten problem z dzieciństwa, kiedy kurtki „nie chciały” się zapinać. Nic na to nie pomagało, dopiero wprawna ręka taty lub mamy przywracała wszystko do normy.

Jeżeli więc ktoś zapyta Was o sposób na rozwiązanie takiego problemu doradźcie mu, że wbrew pozorom na zacięty zamek błyskawiczny nie wpłynie siła, a sposób! Wystarczy ząbki ponad uchwytem suwakowym potrzeć ołówkiem, wazeliną lub oliwą, a zapięcie ponownie zacznie działać. Przy tego typu naprawie należy jednak pamiętać, żeby nie ubrudzić odzieży. Fakt jednak brzmi następująco: zamek ponownie zacznie działać i to bez żadnych nakładów finansowych.

Odpowiadamy na pytanie: Co zrobić z zamkiem w spodniach, który się wciąż rozpina?

Z tym problemem nietrudno się spotkać, szczególnie jeżeli sięgnęło się po jeansy z „niższej półki”. Producenci tego typu odzieży często stosują najtańsze produkty, które niekoniecznie dobrze będą spełniały swoją rolę. Klienci firm, które używają zamków Zipper do wykończenia odzieży nie będą mieli takich kłopotów.

Rozpinający się suwak w spodniach, to jednak nie powód do ich wyrzucenia. Wystarczy przełożyć małą i cienką gumkę do włosów (lub pętelkę zrobioną ze sznurka) przez środek uchwytu suwakowego i obie jej części zahaczyć o guzik – z jednej i z drugiej strony. Pętelka będzie wtedy pełniła rolę hamulca, który sprawi, że znowu bez obaw będzie można korzystać ze spodni.


Mamy nadzieję, że nasze porady okażą się pomocne. Zapraszamy do hurtowej oferty zamków błyskawicznych Zipper!