Rzep czy zamek błyskawiczny?

« wróć

Każdy rodzaj odzieży wymaga dedykowanych rozwiązań i to właśnie w naszej hurtowni dodatków krawieckich je znajdziecie. Dziś chcemy Wam opowiedzieć trochę więcej na temat rzepów i zamków błyskawicznych, aby ułatwić Wam wybór, na który z tych akcesoriów pasmanteryjnych zdecydować się, planując nowe kolekcje. Zipper podpowiada :)

Rzepy – dodatek krawiecki idealny do…

rzepy - dodatki krawieckie producenta Zipper

Bez wątpienia każdy z nas ma w szafie mnóstwo odzieży, obuwia lub sprzętu turystycznego, w których wykorzystano rzepy. Ten rodzaj zapięcia bardzo często stosowany jest w butach dziecięcych i dedykowanych osobom starszym, ponieważ w przypadku tych użytkowników o wiele łatwiej jest im posługiwać się rzepem niż zamkiem błyskawicznym czy sznurówkami.

Producenci sprzętu sportowego również nie wyobrażają sobie swojego asortymentu bez rzepów. Ten dodatek krawiecki stosują np. w rękawach, w kapturach lub w kołnierzach.

Warto również wspomnieć, że rzepy często są wykorzystywane również w odzieży wizytowej np. jako element spinający kominy na szyję lub „dyskretne” zapięcie kieszeni. Jak więc łatwo zauważyć, możemy powiedzieć, że ten rodzaj akcesoriów pasmanteryjnych jest powszechnie stosowany w wielu sektorach (w tym w branży odzieżowej oraz turystycznej).

Wbrew ogólnie krążącej opinii na temat szybkiego zużywania się rzepów, musimy kategorycznie zaprzeczyć! Jeżeli ten rodzaj zapięcia jest nabyty u renomowanego producenta, posłuży Waszym klientom przez lata (aż do zupełnej eksploatacji produktu, który był w niego wyposażony).

Zamki błyskawiczne – kiedy warto nimi zastąpić rzepy?

zamki błyskawiczne - wybór w ofercie producenta Zipper

Widzimy je wszędzie i używamy każdego dnia. Bez wątpienia zamek błyskawiczny zrewolucjonizował świat mody oraz krótko mówiąc – ułatwił życie każdemu z nas :) Największą przewagę zamków błyskawicznych nad rzepami stanowi trwałość złączenia dwóch elementów ze sobą. Na przykład jeżeli kurta narciarska byłaby zapinana wyłącznie na rzep, prawdopodobnie nie spełniałaby tak dobrze swoich funkcji, jak model wyposażony w wodoszczelne zamki błyskawiczne.

Nie możemy zapomnieć o funkcji dekoracyjnej, którą pełnią zamki błyskawiczne. W tym przypadku warto wspomnieć o metalowych zamkach. Ich wybłyszczane ząbki dodadzą szyku odzieży każdego rodzaju.

Jeszcze kilka lat temu wybłyszczane zamki błyskawiczne były dedykowane głównie odzieży casualowej i wizytowej, teraz jednak coraz częściej pojawiają się również w ubraniach sportowych. Dlatego też do naszej oferty wprowadziliśmy również wybłyszczane zamki kostkowe, które są lżejsze niż zamki metalowe i dlatego chętniej sięgają po nie nasi klienci związani z tym sektorem branży modowej.

Kryte zamki błyskawiczne są natomiast niezastąpione jeżeli chodzi o rodzaj zapięcia sukienek. Rzepy nie spinałyby elementów materiału na tyle dobrze, aby pełnić funkcję niewidocznego zapięcia w kreacjach wizytowych. Co natomiast nie umniejsza ich roli w innych rodzajach odzieży.

 

Mamy nadzieję również, że pamiętacie o możliwości połączenia zamków z rzepami, co można często zauważyć w sprzęcie turystycznym. Na przykład kiedy wejście od namiotów zabezpieczane jest za pomocą zamków błyskawicznych, natomiast rozwijany przedsionek jest mocowany do reszty konstrukcji za pomocą rzepów.


Podobne połączenie tych dwóch rodzajów zamków błyskawicznych spotykamy w kurtkach i spodniach sportowych.


Liczymy na to, że rozwialiśmy Wasze wątpliwości, po które z dodatków pasmanteryjnych lepiej sięgnąć. Nasz odpowiedź – po każdy, tylko w innym celu!