Tuning odzieży - czyli jak uratować ulubione ubrania

« wróć

Pewnie macie w szafie ubrania, których przez sentyment nie chcecie wyrzucać, a pewne uszkodzenia sprawiają, że „nie wypada” Wam już ich nosić. A może trzymacie na półce jeansy po mamie, które są w doskonałym stanie, ale twierdzicie, że ich „lata świetności” już dawno minęły? Podpowiemy Wam, co zrobić, żeby z dumą móc nosić starsze ubrania oraz aby znajomi Wam ich zazdrościli! 

Zamek błyskawiczny – i po sprawie!

jak naprawić odzież zamkiem błyskawicznym - producent Zipper radzi

Jeżeli w Twoich spodniach lub kurtce, w wyniku wieloletniej eksploatacji, popsuł się zamek błyskawiczny – nic prostszego, zgłoś się z tym problemem do krawcowej i poproś o wymianę na nowy. Co więcej, jeżeli chcesz zaszaleć, sama możesz udać się do pasmanterii i wybrać suwak, który będzie spełnieniem Twoich marzeń. Na przykład do jeansowych kurtek bardzo ciekawą propozycją są metalowe zamki na czerwonej taśmie suwakowej.

Tak samo szybko można przerobić stare „dzwony”. Wystarczy odpowiednio dociąć nogawki, a w miejsce nowego szwa, dodać zamek błyskawiczny. Dzięki takiemu rozwiązaniu przy niewielkiej pomocy profesjonalnej krawcowej, zyskasz nową parę jeansów do kolekcji. A przecież każda kobieta wie, że tak jak podkreślały figurę starsze fasony spodni, tak nie zrobią tego żadne z dzisiaj modnych - luźnych propozycji.

Sposoby na szybki ratunek dla uszkodzonych ubrań

wybłyszczane zamki błyskawiczne - producent Zipper

Niestety często zdarza się, że dopiero co kupiona bluzka zostaje lekko podarta lub w ulubionych spodniach przeciera się kieszeń. Czas otrzeć łzy i wziąć igłę i nitkę do ręki. Miejsce gdzie powstała dziura można ozdobić łatką lub naszyć tam dekoracyjny wybłyszczany zamek błyskawiczny. Dzięki takiemu rozwiązaniu dany element odzieży dostanie „drugie życie”, a Ty dalej będziesz mógł się cieszyć swoim ukochanym ubraniem.

Czasami zdarza się również, że długo i bezskutecznie walczymy z jakąś plamą. Niewiele osób wie, że czerwone wino najłatwiej wywabić z tkaniny – biały winem, albo że tłuste zabrudzenia zwalcza się płynem do naczyń. Natomiast w przypadku plam po fluidzie najlepiej przed praniem użyć pianki do golenia. Takich skutecznych trików jest bardzo wiele, wystarczy odpowiednio poszukać w Internecie i wypróbować.

Pomysły na poprawę wyglądu obuwia – zamki będą najlepsze!

Czasami również buty ulegają szybszemu zniszczeniu niż byśmy chcieli. Wtedy z pomocą może przyjść oferta zamków błyskawicznych. Jeżeli na przykład w Twoich ulubionych botkach zdarła się skóra w jakimś miejscu, możesz pomyśleć o naklejeniu tam krótkiego wybłyszczanego zamka błyskawicznego. Podobnie z materiałowymi adidasami, na których mogła pęknąć siateczka. W takim przypadku jednak sięgnij po kolorowy zamek kostkowy.

Jeżeli natomiast Twoje skórzane buty straciły połysk i żadna pasta nie może im go przywrócić. Spróbuj sięgnąć po balsam do ciała. Nasmaruj obuwie i zostaw na noc. Rano nałóż pastę i uśmiech na Twojej twarzy gwarantowany!

Nie poddawaj się więc! Walcz o swoje ulubione ubrania i obuwie. Pomoże Ci w tym oferta dodatków krawieckich: łatki, zamki, rzepy, napy… Udanej zabawy!