Oferta rzepów

Zipper to nie tylko renomowany producent zamków błyskawicznych. Zajmujemy się również dystrybucją wysokojakościowych dodatków krawieckich. Wśród nich znajdują się między innymi rzepy typu haczyk (hook) i pętelka (loop)

Rzepy – w ofercie dodatków krawieckich Zipper

taśmy rzepowe - oferta Zipper - dodatki krawieckie

Każdy ze wspomnianych rodzajów rzepów (hook i loop) sprzedajemy w rolkach po 25 mb oraz w czterech najpopularniejszych kolorach (czarnym, białym, beżowym oraz granatowym).


Dzięki długoletniego doświadczenia w branży, wiemy, że nasi Klienci najczęściej potrzebują szerokości rzepów takich jak: 16, 20, 25, 30, 38, 50 i 100 mm. Dlatego też właśnie takie warianty udostępniamy.

Zastosowanie rzepów w poszczególnych branżach

taśmy rzepowe i inne dodatki krawieckie - producent Zipper

Taśmy rzepowe powszechnie stosowane są w branży odzieżowej. Często ten dodatek pasmanteryjny pełni funkcję zapięć kapturów, rękawów kurtek lub bluz. Coraz popularniejsze stają się także rozpinane kominy na szyję, przy których rzep musi się znaleźć.

Branża tekstylna to wyłącznie jeden z wielu sektorów produkcji, w których taśmy rzepowe znajdują zastosowanie. Sięgają po nie również producenci obuwia i mebli. Rzepy wykorzystywane są jako funkcjonalne zapięcie w pokrowcach na kanapy oraz w dodatkach aranżacyjnych (np. poszewek na poduszki). Ten rodzaj spajania dwóch elementów jest stosowany również w kieszonkach samochodowych oraz we wszelkiego rodzaju teczkach i saszetkach.

Rzep haczyk (hook) i pętelka (loop)

Część Klientów dopiero rozpoczynających swoją przygodę z branżą tekstylną prosi nas o doradztwo na temat odpowiedniego doboru rzepów. Podpowiadamy więc:

  • Taśmy z rzepem haczykowym można wykorzystać do łączenia z rzepem pętelkowym, welurem a także z wszelkimi rodzajami filcu. W związku z tym rzepy hook doskonale sprawdzają się na przykład przy produkcji odzieży (codziennej, sportowej, roboczej, wojskowej) oraz pokrowców na sprzęt turystyczny i medyczny.

  • Rzepy pętelkowe łączą się ze wszystkimi rodzajami rzepów haczykowych. Zapięcie z rzepem haczyk plus pętelka jest bardzo funkcjonalne i trwałe, o czym wiedzą producenci obuwia dziecięcego, asortymentu pościelowego oraz sportowego.


Wśród wielu zalet rzepów, niewątpliwie największą jest fakt, że ten rodzaj dodatków krawieckich bardzo łatwo i szybko można zamieścić na produkcie, a po upływie wielu lat ich funkcjonalność nie słabnie.


Należy pamiętać, że dawniej rzepy traktowane były jako typowo funkcjonalny element odzieży. Dziś natomiast dzięki bogatej kolorystyce oraz atrakcyjnym formom, mogą pełnić rolę elementu dekoracyjnego.


Sprawdź ofertę taśm rzepowych w Zipper!